ВП "Ладижинська теплова електрична станція" ПАТ "ДТЕК Західенерго"

Ладижинська теплова електростанція – найбільше промислове підприємство міста, продукція якого (електроенергія) є високоліквідною. Згідно рішення Президії Ради Міністрів СРСР 26 квітня 1968 року розпочато будівництво Ладижинської ДРЕС. Підприємство запрацювало на повну потужність 18 січня 1972 року. Ладижинська ТЕС розміщена на північному заході міста, займає територію 428 га. Потужність 6-ти енергоблоків – 1 млн. 800 тис. кВт. Чисельність працівників 1354 осіб. В комплексі з Ладижинською ТЕС з 1964 року працює ГЕС потужністю 7500 кВт. Електроенергія, вироблена станціями, надходить в єдину енергосистему країни. Продукцією ТЕС є також теплоенергія. Теплом забезпечується практично все місто. Станція є основним підприємством з надання послуг з тепло- та водопостачання.

З 1995 року Ладижинська ТЕС ввійшла до складу ВАТ „Західенерго”.

За роки експлуатації Ладижинської ТЕС введено багато широкомасштабних проектів реконструкції обладнання, направлених на підвищення надійності та економічності обладнання, безпеки праці та зменшення негативного впливу станції на екологічну ситуацію в регіоні. Одна з реконструкцій – переведення ТЕС на природний газ. Сьогодні підприємство може працювати, як на природному газі, так і на твердому паливі.

Велике значення на ТЕС надається вирішенню проблеми зменшення шкідливих викидів в атмосферу. Протягом кількох років спеціалісти станції активно співпрацювали з американськими спеціалістами в питанні триступеневого спалювання вугілля, в напрямку зменшення викидів в атмосферу окисів азоту.

З 2012 року ЛТЕС входить до складу ДТЕК.

Філія «Переробний комплекс» ТОВ «ВІННИЦЬКА ПТАХОФАБРИКА»

Філію «Переробний комплекс» ТОВ «Вінницька птахофабрика» зареєстровано у 2011 році. На даний час на комплексі проводяться пусконалагоджувальні роботи, а його орієнтовний запуск заплановано у дві черги:

  • І черга – 2012 рік - 200 тис. тонн м`яса на рік.
  • ІІ черга -2015 рік – 400 тис. тонн м`яса на рік.

Переробний комплекс зможе переробляти до півтора мільйона кілограм м`яса на добу: перша черга - це дві лінії по 12 тисяч голів на годину, друга черга – 4 лінії.

Згідно проекту, що реалізується, передбачені комплексні заходи щодо забезпечення нормативного стану навколишнього середовища.

В межах проекту будівництво філії «Переробний комплекс» базується на Державних засадах охорони довкілля згідно із законами України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про охорону атмосферного повітря», «Про відходи», Водного кодексу України.

Підприємство оснащується спеціальними новітніми системами очищення та знезараження стічних вод, рівень забруднення атмосферного повітря не перевищує нормативи.

Загалом технологічний процес виробництва м`яса повністю безвідходний. ТОВ «Вінницька птахофабрика» - підприємство приватної форми власності.

Філія «Переробний комплекс» ТОВ «Вінницька птахофабрика» у перспективі здійснюватиме діяльність за наступними основними напрямками:

  • Первинна переробка птиці.
  • Виробництво напівфабрикатів з м`яса птиці.
  • Пакування охолодженої продукції.
  • Зберігання охолодженої продукції.
  • Заморожування та зберігання замороженої продукції.
  • Виробництво збагачувачів кормів тваринного походження.

Філія «Переробний комплекс» ТОВ «Вінницька птахофабрика» для забезпечення основних напрямків своєї діяльності розрахована на створення 3500 робочих місць

ТОВ «ВІННИЦЬКА ПТАХОФАБРИКА» Філія «Внутрішньогосподарський комплекс по виробництву кормів»

Виробничий комплекс з виробництва комбікормів знаходиться у Вінницькій області і забезпечує комбікормами ТОВ «Вінницьку птахофабрику».

У 2010 році розпочалось будівництво даного комплексу, а у 2011 році було введено в експлуатацію елеватори зернових та олійних культур місткістю по 200 тис.м3 кожен. На обох елеваторах встановлено комплектний автоматизований комплекс обладнання фірми «Schmidt-Seeger» (Німеччина), що забезпечує процеси приймання, очистки, сушіння та зберігання зернових та олійних культур в металевих силосах виробництва фірми «Symaga (Іспанія).

Виробничий комплекс з виробництва комбікормів знаходиться у Вінницькій області і забезпечує комбікормами ТОВ «Вінницьку птахофабрику».

У жовтні 2012 р. було завершено будівництво і введено в експлуатацію обладнання першої черги будівництва комбікормового заводу, де встановлено комплексну автоматизовану лінію продуктивністю 90 т/год фірми «Buhler AG» (Швейцарія) для виробництва комбікормів з інфраструктурою для приймання сировини, відвантаження готової продукції на спеціалізований автомобільний транспорт.

Також у цей період було збудовано і введено в експлуатацію олієпресовий завод з однією лінією переробки соняшника першої черги будівництва продуктивністю 500 т/добу вхідної сировини. Олієпресовий завод – автоматизований комплекс для виробництва соняшникової олії, соняшникової макухи, гранульованого лушпиння з інфраструктурою для приймання та відвантаження на авто- та залізничний транспорт.

На заводі встановлено обладнання таких фірм: ««Schmidt-Seeger» (Німеччина), «Andritz» (Данія), «Schule» (Німеччина), «Harburg-Freudenberger Maschinenbau GmbH» (Німеччина), «Аlfa Laval» (Швеція),

« Geelen Counterflow» ( Голландія), « Хорольський механічний завод».

Також у 2012 році було збудовано парову котельню –автоматизований комплекс для технологічного паропостачання з котлами фірми «Buderus»

( Німеччина): два котла продуктивністю по 10 т пари за годину та система для очищення води.

В листопаді 2012 року на оліє пресовому заводі впроваджена система управління якістю і безпечністю кормів та харчових продуктів у відповідності до вимог міжнародних стандартів ISO 9001 та ISO 22000.

Філія «Птахокомплекс» ТОВ «ВІННИЦЬКА ПТАХОФАБРИКА»

2010 році у Вінницькій області ПАТ «Миронівський хлібопродукт» розпочав будівництво найпотужнішого птахівничого комплексу в Європі.

Нова птахофабрика розташована поблизу міста Ладижин Вінницької області.

Після запуску комплексу на повну потужність він стане одним з найбільших птахокомплексів у світі. Планова виробнича потужність Вінницької птахофабрики в цілому складає 440 тисяч тон м`яса птиці на рік: 2 черги по 220 тисяч тон м`яса птиці на рік кожна.

З середини 2012 року птахофабрика почала роботу в тестовому режимі. Всього в 2012 році Вінницька птахофабрика виробила понад 20 тисяч тон курячого м`яса.

Філія «Птахокомплекс» ТОВ «Вінницька птахофабрика» - одне з наймолодших  зареєстроване 7-го листопада 2011 року) підприємств України в галузі птахівництва. На сьогоднішній день, незважаючи на коротку історію, підприємство вже налічує понад 900 працюючих на новостворених робочих місцях. Для запуску підприємств у м. Ладижин були залучені висококваліфіковані фахівці зі всіх куточків України, проте переважна більшість працівників – жителі м. Ладижин, Тростянецького, Гайсинського та Бершадського районів Вінницької області.

На даний час на повну потужність працюють 6 виробничих дільниць з вирощування курчат-бройлерів, кожна з яких налічує 38 пташників, на етапі запуску сьома дільниця, яка стане останньою у Тростянецькому районі. Посадка птиці на одній виробничій ділянці складає 1,900 млн. голів. Уже з перших місяців діяльності філія «Птахокомплекс» зайняла лідерську позицію за якісними показниками вирощування птиці: конверсією, збереженням поголів’я та середньодобовим приростом.

Крім того, обов’язковою частиною бройлерної птахофабрики є інкубаторно-птахівнича станція, котра повністю задовольняє внутрішні потреби птахофабрики. Приміром, у 2012 році проінкубовано близько 17 мільйонів штук яєць.

Підприємство обслуговує транспортна служба, автопарк якої налічує близько 160 одиниць нової авто техніки.

Вінницька птахофабрика повністю автоматизована та оснащена найсучаснішим обладнанням. Також на підприємстві впроваджені новітні енергозберігаючі технології.

Будівництво птахокомплексу має велике значення для регіону, адже призведе до розвитку всіх сфер діяльності та активізації життя, збільшення кількості і якості робочих місць, розвитку інфраструктури, зупинить відтік кадрів з України. На першому етапі розбудови комплексу ПАТ «Миронівський хлібопродукт» планує в обов’язковому порядку будувати дитячі садки, гуртожитки та житлові будинки, а також дороги для успішного функціонування виробництва.

Державне підприємство Ладижинський завод «ЕКСТРА»

В літописі історії розвитку міста Ладижин згадано відкриття спиртового заводу в 1876 році, господарем був Скляревський Волько. Це була невеличка гуральня, яка виробляла на той час 120 відер зернового спирту на добу. Гуральня пропрацювала до 1899 року. Після смерті господаря, із-за відсутності нащадків. Гуральня перейшла в володіння казни і була законсервована до1901 року.

З 1901 року купець Ієрусалимський орендує завод. Спирт виробляли із картопляної сировини. Добова потужність була 70 відер спирту-сирцю. Солод мололи на солододробарці через ремінну передачу кінним приводом. Із енергетичного обладнання було – парова машина на 10 кінських сил, один бражний і два водяних насоси. Завод працює до 1906 року. З 1906 по 1907 рік завод знаходиться на консервації. В 1907 році завод у казни купив купець Альтман. Була проведена реконструкція, поставили два парові котли. В володінні Альтмана завод знаходився до революції.

З 1918 року по 1926 рік завод не працює. В 1926 році проводиться реконструкція заводу, працює парова машина на 45 кінських сил і вже в 1928 року добова потужність сягає 500 дал. В період Великої Вітчизняної війни частково завод був зруйнований .

І з 1941 по 1946 рік не працював. Відновили роботи в кінці 1947 року, де працює 57 чоловік і добова потужність була 700 дал. В 1954 році було проведено реконструкцію заводу і виросла продуктивність до 950 дал . В цей період завод працює на зерно-картопляній сировині. В 1960 році завод перевели на виробництво спирту із меляси.

В 1983 році відбувається повторна реконструкція. Розширяється бродильне відділення. Змонтована нова браго-ректифікаційна установка. В1987 році виробництво спирту припинено і законсервовано. В 1989 році почали відновлювати роботу заводу . Перейшли на технологію виробництва спирту з зерна, а також з меляси . В ці роки потужність заводу виросла до 1800дал. за добу і працює до 2003 року. Завод відновлює свою роботу в 2004 до 2006 року.

З 2006 року по 2011 рік завод законсервований. 24 серпня 2011 року – відновлення діяльності заводу. На сьогоднішній день це – Дочірнє підприємство Державної акціонерної компанії «Укрмедпром ». Створено 91 робоче місце. Вироблена продукція реалізується підприємствам , що підпорядковуються Міністерству охорони здоров’я . Найголовніше завдання ДП «Ладижинський завод « Екстра» - задоволення очікуваних потреб споживача. Це завдання підприємство виконує шляхом технічного та технологічного вдосконалення виробництва, спрямованого на покращення умов праці працівників, ефективного використання всіх видів ресурсів, стабілізації високої якості продукції.

ВП "Ладижинський кар'єр" філії "Центр управління промисловістю" ПАТ "Укрзалізниця"

Ладижинське  родовище   гранітів  почали  розробляти  ручним способом  в 1930 році.  Ладижинський  гранітний  кар’єр  в ті  роки  підпорядковувався  відділу  підсобних підприємств  Південно-західної   залізниці  м. Києва.

В 1936  році  Ладижинський  гранітний  кар’єр  був  перейменований у  щебеневий  завод  та  переданий  у  підпорядкування тресту « Щебгранпром»  МКС  м. Москви.

З серпня 1965 року Ладижинський  щебеневий завод  перепідпорядкували  службі  колії Одеської залізниці  на  підставі  наказу  Міністерства  шляхів сполучення  СРСР № 19  Ц  від  09.10.1965 року м. Москва.   

З 2007 року підприємство перейменовано на кар`єроуправління і підпорядкували до Державного підприємства Управління промислових підприємств Укрзалізниці.     

Підприємство займає територію 28 га, площа виробничих приміщень 1303,4м. кв., чисельність виробничого персоналу 134 чол.. Основні види продукції – щебінь, камінь та відсів. Потужність підприємства 26 тис. м3 щебеню і 30 тис. м3 каміння на рік. Потужність гранкар`єру 95 тис. м. куб. на рік.

Основним видом діяльності ВП «Ладижинський кар’єр»  є  добування  та  перероблення  гірничої  маси.   

Ладижинське кар’єроуправління нагороджено в номінації «Надійність», як учасника VII Регіонального конкурсу «Бізнес-еліта Поділля».

ПрАТ „Ладижинський завод залізобетонних конструкцій”

ПАТ „Ладижинський завод залізобетонних конструкцій” створено в 1960 році, як державне підприємство для забезпечення будівельними матеріалами і залізобетонними конструкціями будівництва ліній електропередач. Підприємство розміщене в північно-західній частині міста, займає територію 4,5 га, на якій знаходиться два полігона по виробництву залізобетонних виробів, критий цех, бетонно-змішувальний вузол, арматурний цех, майстерні, автогаражі, склади сировини, матеріалів та комплектуючих виробів. Потужність – 28000 м3 залізобетону на рік. Кількість працюючих 64 чол. Основна продукція - опори для електромережі, стояки ліній електропередач, опори та приставки зв`язку , фундаменти для будівництва високовольтних ліній електропередач, ригелі, анкерні плити, плити перекриття, дорожні, плоскі, заборні плити, балки, перемички, лотки, бордюри, фундаментні блоки та інші залізобетонні вироби.

Підприємством освоєно виробництво пристанційного залізобетону та фундаментів для будівництва мереж мобільного зв`язку. На підприємстві проведено роботу по реконструкції та переоснащенню новим, більш продуктивним технологічним обладнанням. ПАТ „Ладижинський завод залізобетонних конструкцій” займає лідируючі позиції по виробництву продукції із збірного залізобетону. Продукція виготовляється по затвердженій технології та конструкторській документації, проходить обов`язковий лабораторний контроль якості і відповідає стандартам.

ПАТ „Ладижинський завод залізобетонних конструкцій”нагороджено в номінації «Якість», як учасника VIIРегіонального конкурсу «Бізнес-еліта Поділля», свідоцтвом соціально-відповідального підприємства , як учасника системи недержавного пенсійного забезпечення та вкладника відкритого недержавного пенсійного фонду «Європа».

Підприємство постійно працює над збільшенням асортименту продукції та розширенням ринку збуту продукції, яка користується попитом, як в Україні, так і за її межами

ДП "Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України" (№39)

Ладижинська виправна колонія № 39 створена згідно постанови затвердженої наказом № 022 від 22.01.1962 року. Підприємство розташоване в селищі Губник. Площа земельної ділянки 47,02 га. Площа виробничих приміщень 5425,8 м. кв. Кількість працюючих 211 чол. Добова потужність у грошовому виразі - 10,5 тис.грн.

Підприємство спеціалізується на виготовленні полотен , рам, борін для обробітку грунту, виготовленні заготовок котлів індивідуального опалення для населення та іншої металообробної і деревообробної продукції.

ПАТ „Біолік”

Трудовий шлях ВАТ „Біолік” розпочався в 1876 році, як ґуральні (винокурні) для виробництва зернового спирту з добовою потужністю 120 відер. Пізніше ґуральня була перейменована на спиртзавод.

В 1967 році спиртзавод перейменовано на біохімзавод, а з грудня 1994 року реорганізований у ВАТ „Біолік”. В 1996 році був створений концерн „Біолік” в який увійшли ВАТ „Біолік”, як основне підприємство, ДП „Екстра” та біоміциновий завод .

ВАТ „Біолік” спеціалізується на виготовленні бальзамів, настоянок, лікувально-профілактичних препаратів та біовіту. Асортимент продукції - настоянки „Кришталева”, „Гайдамацька”, „Сандулін”, „Лимонна”, бальзами „Південний Буг”, „Вігор”. Нещодавно основною продукцією концерну був препарат „Біовіт”- антибіотик на основі природних мінералів цеолітів. Близько 90 відсотків „Біовіту” поставлялось на російський ринок.

Чисельність працівників 80 чол. Площа земельної ділянки 5,1 га. Потужність виробництва , з урахуванням випуску лікарських засобів 50-55 % від загальної кількості , складає 250-300 тис. дал. на рік. Обладнання , яке є в наявності , в основному вітчизняного виробництва.    

Керівництвом підприємства багато робиться для введення нових інвестиційних проектів, таких як „Гран”, який діє на основі співробітництва з китайськими партнерами.

ВАТ „Біолік” знаходиться в постійному русі та пошуку нових видів продукції. В січні 2010 року розпочато виготовлення бальзаму „Біттнер”.

Продукція , яку виробляє підприємство відзначається високою якістю. ВАТ «Біолік» визнано лауреатом почесної Європейської нагороди «Золота медаль», відзначено дипломом номінанта видання «Золота книга ділової еліти України».В 2000 році відзначено дипломом міжнародного відкритого Рейтингу популярності та якості товарів і послуг «Золота фортуна».

ВАТ «Біолік» і голову правління нагороджено «Кришталевим Рогом Достатку» в номінації «За збереження старовинних рецептів у виготовленні лікеро-горільчаної продукції». В 2001 році відзначено міжнародним дипломом «Підприємство ХХІ століття» з врученням нагороди «Срібний дельфін». В 2002 році підприємство отримало міжнародний приз «Продукти харчування і напої» та нагороджено дипломом загальнонаціонального конкурсу «Вища проба».

Дочірнє підприємство „Ензим”

Дочірнє підприємство „Ензим” створено на базі заводу ферментних препаратів. Підприємство засноване згідно Постанови ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР № 664 від 8 серпня 1970 р. Ладижинський завод ферментних препаратів введений в експлуатацію і випустив свою першу продукцію в 1976 році. В 70-80 роки Ладижинський завод ферментних препаратів був флагманом мікробіологічної промисловості Радянського Союзу. Після розпаду СРСР ,в 1991 році, Ладижинський завод ферментних препаратів втратив свої економічні зв’язки, поступово розпочався розподіл заводу на ВАТ „Фермент”, ЗАТ „Ензим”, Державне підприємство „Ензим” та Дочірнє підприємство „Ензим” .

Дочірнє підприємство „Ензим” розпочало свою роботу 01.12.2004 року. Чисельність працюючих 75 чол. Підприємство спеціалізується на виробництві продукції мікробіологічного синтезу , фармацевтичних препаратів та інших органічних речовин. Основні види продукції – ліастин, ладозим, пектиназа, целюлоза та інші.

Виробнича потужність – 4652,9 ум. тонн ферментних препаратів в рік та 17 млн. флаконів препаратів для ін`єкцій.

Продукція підприємства застосовується в кормовиробництві сільського господарства, в спиртовій галузі , в виробництві пива та в медицині.

Підприємство оснащене сучасним устаткуванням відомих закордонних фірм Франції та Німеччини.