Підвищення та оптимізація рівня комфорту проживання ладижинців, створення умов та механізму економії енергоресурсів - такими є результати проекту «Встановлення системи рециркуляції у багатоквартирному 5-поверховому житловому будинку».

   «Мешканці будинку 25 по вулиці Будівельників звернулися з проханням забезпечити безперебійне гаряче водопостачання. Ми підготували проект та адресували його компанії "ДТЕК"  з пропозицією виділити фінансування. На реалізацію проекту було направлено 247 тисяч гривень», - зазначив начальник Департаменту сервісів ДТЕК Ладижинської ТЕС, депутат Ладижинської міської ради Віктор Піча, якому належить ініціатива впровадження проекту.

   Підрядник, що встановив обладнання в рамках проекту, – ТОВ «Енергосервіс Лтд», надалі обслуговуватиме систему КП «Ладжитлосервіс».

   Микола Колісніченко, майстер із монтажу сантехнічного та водопровідного устаткування ТОВ «Енергосервіс Лтд» розповідає: «Було поставлене завдання провести реконструкцію системи підігріву гарячої води із застосуванням сучасного обладнання, що дозволить економити енергоносії. Для цього було встановлено пластинчастий бойлер, теплообмінники, автоматику фірми Danfoss ECL Comfort 110 - це універсальний 1-контурний електронний регулятор для використання у теплових пунктах та системах теплопостачання, що забезпечує оптимальне споживання теплової енергії. Також встановлено додатковий трубопровід та циркуляційний насос для своєчасного водопостачання гарячої води у крайні під’їзди. Температура води в теплообміннику регулюється на рівні 45-55 градусів, щоб не було випаду осаду солей в теплообміннику, цим продовжується термін його експлуатації. Демонтаж старих та монтаж нових вузлів було виконано у стислий термін - впродовж однієї доби, щоб жителі будинку не залишались надовго без водопостачання.»

   У будинку 140 квартир, в яких проживають майже 500 мешканців.

  «Реалізація проекту дозволяє мешканцям 25-го будинку отримувати більш якісні послуги з гарячого водопостачання, адже тепер, завдяки встановленим 2-м бойлерам з системою рециркуляції, не потрібно чекати декілька хвилин, щоб протекла холодна вода перед тим, як почне текти з крану гаряча вода. Особливо незручності мешканці відчували в ранковий час пік, тому що старий бойлер без насоса не справлявся з навантаженням на систему», - розповідає начальник відділу реалізації теплової енергії та послуг ДТЕК Ладижинської ТЕС Михайло Моспан.

   Задоволені мешканці будинку, адже їм можна лише по-доброму позаздрити, - за кошти міського бюджету проведено утеплення будинку, минулого року в рамках конкурсу міні-грантів «Громада своїми руками» встановлено енергозберігаюче світлодіодне освітлення у під’їздах та біля входу до під’їздів. І ось цьогоріч забезпечено безперебійне гаряче водопостачання.