Вирішення питання освітлення вулиць завжди було досить актуальним в селі Степашки Гайсинського району, адже відсутність освітлення створювала багато незручностей для більшості мешканців села, особливо в темну пору добу. Так назріла потреба реконструкції мережі зовнішнього освітлення, використовуючи нові енергозберігаючі технології.

   «У 2017 році наша ГО «Фонд розвитку територіальної громади с. Степашки» вже реалізувала 2 проекти в рамках конкурсу міні-грантів «Громада своїми руками» - завдяки фінансуванню компанії «ДТЕК» облаштовано дитячі майданчики на території школи та на березі р. Південний Буг. Тому і в 2018 році ми вирішили взяти участь в конкурсі з проектами «Реконструкція мережі вуличного освітлення по вулицях Жовтнева, Набережна, М.Рудика» та «Реконструкція мережі вуличного освітлення по вулицях Партизанська, Зарічна, Піщана». Бюджет кожного проекту складає 55 тисяч гривень», - розповідає автор проектів, директор Степаської ЗОШ Ірина Панченко. Цьогоріч проекти з освітлення в селах отримали додаткових 10 балів до рейтингу оцінок конкурсної комісії. Завдяки конкурсу, реалізовано 2 проекти, встановлено 31 енергозберігаючий світлодіодний світильник на 6-ти вулицях.

   За словами сільського голови Василя Шестопала, мета участі жителів села в конкурсі «Громада своїми руками» - створити належні умови для проживання шляхом вдосконалення об’єктів інфраструктури відповідно до Стратегії розвитку територіальної громади села Степашки до 2020 року. Отож, було вирішено не зупинятись на досягнутому та прийняте рішення про продовження реконструкцій мереж вуличного освітлення. В рамках підтримки інфраструктурних проектів на встановлення енергозберігаючого вуличного освітлення в с. Степашки Гайсинського району ТОВ «ДТЕК» було направлено ще 186 тисяч гривень, поновлено електромережу, виконано монтажні роботи та встановлено 56 енергозберігаючих світлодіодних світильників.

   Завдяки успішній реалізації проектів підвищено ефективність енергоспоживання, створено безпечні умови для руху автотранспорту та пішоходів на вулицях села.