ЗОШ №4ЗОШ №4  Проект ДТЕК «Енергоефективні школи» переміг у конкурсі кейсів із корпоративної соціальної відповідальності (КСВ), який пройшов у межах конференції «Бізнес, що змінює країну». За 5 років існування проекту в ньому взяли учать 1 150 шкіл України, в тому числі, з Ладижина.

 Загалом, у конкурсі брали участь близько 30 великих українських компаній, таких як Кока-Кола, Нестле, Нова Пошта, «1+1», Енергоатом. Оцінювало проекти міжнародне експертне журі.

 «Була вражена змістом, різноманітністю і якістю запропонованих проектів. Кейси відповідають реальним проблемам; ефективно сплановані та реалізовані. Компанії показують, що бізнес є й за будь-яких обставин може бути силою позитивних змін», — зазначила член журі Марина Стефанова, представник Глобального Договору ООН (Болгарія).

 «Це дійсно прекрасний проект. Разом з 12 учнями 8-а класу ми факультативно вивчали курс «Основи енергопостачання та енергозбереження». Це було дуже цікаво, адже 2/3 інформації курсу - про те, як покращити домашній бюджет. Тут і кроки історії, і те, як пояснити батькам, на чому можна зекономити, – пояснює куратор  проекту, вчитель біології ЗОШ №4 Віталій Гулеватий. – Сподобалося, що кожен учень мав свою сторінку на сайті, куди надходили індивідуальні завдання та корисну інформацію. Наприклад, для багатьох стало відкриттям те, що радіатори в помешканні не можна закривати шторами. Тому практично всі  учнів в своїх квартирах підняли штори вище.  Загалом, участь у проекті нам дала змогу переглянути наші витрати на електроенергію та опалення. І сьогодні ми чітко розуміємо, що дійсно можемо на них впливати. Зокрема, найближчим часом хотілося б замінити всі освітлювальні прилади в школі на LED-світильники та утеплити одну зі стін будівлі закладу».

  «Чому наш проект важливий і вчасний? По-перше, під час перебудови енергоринку та інших реформ у країні проекти з енергоефективності — це серйозний інструмент, який дає змогу регулювати споживання енергоресурсів, використовувати енергію розумно як на рівні кожної окремої сім’ї, так і на рівні всієї країни. Сьогодні питання економії так само актуальні для наших людей, як для європейців, американців, ізраїльтян, чия розумна ощадливість — давно частина загальної культури, — прокоментувала Вікторія Гриб, керівник департаменту із соціального розвитку ДТЕК. — По-друге, виховання принципово нового, відповідального ставлення не лише до власних фінансів, але й до споживання взагалі, до ведення господарства в принципі — це надважливе завдання для всієї нашої країни. Позитивні сторони від його виконання: таке ставлення — це вигідно, це екологічно, це формує доросліший та відповідальніший погляд на світ. Ми постаралися зробити ще так, щоб це не було нудно. Попри шкільний формат навчання, ми отримали охоплення не тільки дитячої, а й дорослої аудиторії. А це говорить про те, що ми на правильному шляху!»

  Освітній проект «Енергоефективні школи» проводиться з 2012 року у 23 регіонах України. Він складається з двох сертифікованих Міністерством освіти України курсів «Основи енергопостачання й енергоспоживання» й низки конкурсів на соціальну активність. Торік була створена онлайн-платформа проекту, де будь-яка школа України може пройти інтерактивний курс навчання. Сьогодні вже приблизно 900 шкіл дистанційно підключилися до проекту. А цьогоріч до проекту додалися три міжрегіональні класи, які об’єднали школярів західного Бурштина та центрального Зеленодольська.

  За результатами навчання школярі підготували 168 проектних пропозицій щодо впровадження енергоефективних технологій, реалізація яких сприяла скороченню споживання теплової енергії в навчальних закладах. У домівках школярів і школах вжиті заходи зі скорочення споживання електроенергії, що дозволило заощадити 482 тис. кВт/год, а це 1 млн грн.