Агенція місцевого економічного розвитку  створена Ладижинською міською радою 22 листопада  2012 року в рамках Стратегії соціального партнерства компанії ДТЕК та м. Ладижин 2012-2015 років.

   З моменту створення АМЕР м. Ладижин реалізувала завдання:

-          участь в розробці та реалізації програм соціально-економічного розвитку міста та плану його впровадження;

-          розробка програм взаємодії між суб’єктами підприємництва міста, координація їх взаємовідносин з державою та органів місцевого самоврядування;

-          організація та проведення семінарів, конференцій, тренінгів відповідно до мети діяльності Агенції;

-          сприяння організації навчання та стажування фахівців з питань економічного розвитку.

   Загалом діяльність АМЕР проводиться у 3-х напрямках:

-          Розвиток бізнес-середовища: Центр підтримки бізнесу, Фонд мікрокредитування підприємництва;

-          Енергоменеджмент: Енергоефективність, Тепловізійне обстеження;

-          Соціальна сфера:  Конкурс міні-грантів «Громада своїми руками».

   Фонд підтримки підприємництва - модель мікрокредитування, що впроваджує політику підтримки малого підприємництва на місцевому рівні.  Фонд пропонує фінансову підтримку суб’єктам середнього та малого підприємництва міста шляхом надання фінансових ресурсів на пільгових умовах та здійснює фінансування підприємницьких проектів у вигляді поворотної фінансової допомоги, яка надається на конкурсних засадах. За 5 років на реалізацію бізнес-планів поворотна фінансова допомога з Фонду мікрокредитування підприємництва надана 15 підприємцям.

   За час проведення конкурсу міні-грантів «Громада своїми руками» впродовж 2013-2017 років реалізовано 70 проектів небайдужих містян – обладнано поруч з житловими будинками та парком спортивні та дитячі майданчики, створено умови для самовираження дітей та молоді, покращено матеріально-технічну базу закладів освіти та культури.

   Участь АМЕР спільно з Ладижинської міською радою у щорічному обласному Конкурсі розвитку територіальних громад Вінницької області впродовж 2015-2017 років принесла перемогу та надала можливість реалізувати у партнерстві з ТОВ «ДТЕК» та ВП «Птахофабрика «Вінницький бройлер» ПАТ «Миронівський хлібопродукт» три проекти: «Заміна системи освітлення в ДЮСШ ім. І.Х.Сагаєва на світлодіодне», «Спортивний майданчик для ДНЗ «Джерельце» у м. Ладижин» та "Спортивний комплекс "Академічне веслування".

   Завдяки плідній співпраці з Проектом «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС) розроблено Стратегію розвитку Ладижина до 2025 року та Програму підтримки малого та  середнього підприємництва м. Ладижин на 2017-2021 роки.

   АМЕР тісно співпрацює з ГО «Фундація підприємницьких ініціатив», вирішуючи актуальні для підприємців питання.

   Для реалізації проектів залучаються кращі фахівці та експерти з соціально-економічного розвитку.

   Сподіваємось  надалі проводити заходи, що сприятимуть розвитку міста.