Сьогодні, 1 листопада у малечі з ДНЗ «Казка» свято – для них вихователі реалізували проект «Автомістечко з вивчення правил дорожнього руху».

  «Відсутність ігрового обладнання на території ДНЗ №3 «Казка» для формування у дітей практичних знань з правил дорожнього руху спонукала ініціативну групу до створення проекту «Автомістечко з вивчення правил дорожнього руху». Дошкільники – це особлива категорія пішоходів і пасажирів, які найчастіше самі є винуватцями дорожньо-транспортних пригод. Відомо, що звички закріплені в дитинстві, залишаються на все життя. Тому створення «Автомістечка» дозволить в практичній діяльності забезпечити високий рівень розвитку культури на дорозі наших вихованців. Завдання дорослих полягає не тільки в тому, щоб оберігати та захищати дитину, але й у тому, щоб підготувати її до зустрічі з різними складними, а іноді небезпечними життєвими ситуаціями», - розповідає керівник проекту Людмила Шпіник.

  За словами завідуючої ДНЗ «Казка» Тамари Ясінської, проблема виховання у дітей соціально-безпечної поведінки на вулиці є важливою в умовах сьогодення. Дорожній грамоті слід вчити дітей з раннього дошкільного віку, разом з літерами та цифрами, адже від цих знань може залежати здоров’я і життя дитини. Дошкільний заклад спроможний підготувати дитину до безпечного існування, але за умови створення необхідного предметно-ігрового середовища для моделювання ігрових ситуацій, в яких будуть закріплені теоретичні знання в практичній діяльності. Таке «Автомістечко» - основа формування культури поведінки на дорозі.

  Бюджет проекту склав 50 тисяч гривень. За кошти ТОВ «ДТЕК» придбано 4 дитячих автомобілі, 4 карти, 6 дитячих велосипедів, 3 світлофори, 2 трактори, 2 самокати та 6 дитячих мотоциклів.

  Набуті вміння надалі дадуть дітям змогу почуватися впевнено спокійно в різних ситуаціях дорожнього руху, ефективно діяти, приймати свідомі рішення, задовольняти свої соціальні та індивідуальні потреби. Як відомо, педагогічна робота з дітьми дає кращий результат за умови тісної взаємодії з батьками. Тому вихователі націлюють батьків вихованців насамперед власним прикладом стимулювати дітей до засвоєння правил безпечної поведінки на дорозі. Вся робота буде проводитись під час прогулянок на свіжому повітрі, що в свою чергу задовольнить потребу дошкільника в русі та зміцнить здоров’я дітей. Створення «Автомістечка» надасть можливість виробити систему роботи в ДНЗ з ознайомлення дітей з ПДР, яка з року в рік буде лише удосконалюватись, адже проблема підготовки дітей до безпечного самостійного життя завжди залишається актуальною.