Добігає кінця 2018-й, а отже, час підбивати підсумки діяльності "Агенції місцевого економічного розвитку міста Ладижин". Рік, що минає, виявився напрочуд результативним у сфері підвищення громадської активності. Завдяки злагодженій співпраці з партнерами, залученими експертами, учасниками ініціативних груп вдалося реалізувати рекордну за 6 років діяльності кількість проектів.

   В рамках конкурсу «Громада своїми руками» за фінансової підтримки ТОВ "ДТЕК" втілено в життя 9 проектів, що отримали міні-гранти, та 1 ідею, яка отримала великий грант. Також реалізовано по 2 проекти в селі Степашки Гайсинського району, селах Заозерне та Михайлівка Тульчинського району. Загальний бюджет реалізованих проектів склав 1 млн. 54 тис. грн. Створено сторінку конкурсу у соціальній мережі Фейсбук - https://www.facebook.com/GSRLAD, на якій висвітлюються результати впроваджених проектів, здобутки ініціативних груп, а також відеоролики про досягнення в рамках реалізованих проектів.

   Серед найбільш важливих проектів соціально-економічного розвитку територій: «Встановлення енергоефективного освітлення», «Впровадження енергоефективних заходів у ПКВС «Прометей» - Проведення поточного ремонту на стадіоні «Авангард», «Придбання обладнання для дитячого спортивного майданчика по вул. Процишина, м-рн «Енергетика», «Придбання приладів обліку води для незахищених верств населення», «Встановлення ІТП з системою рециркуляції у багатоквартирному 5-поверховому житловому будинку», «Заміна вхідних дверей у під’їздах житлових будинків по вул. Ентузіастів та Польова», «Підвищення активності громади через залучення до спортивного способу життя: придбання 21 комплекту форми для дитячого спортивного клубу «Авангард», «Енергія ветеранського футболу в дії» та багато інших проектів, що принесли практичну користь містянам.

   Реалізовано 4 інфраструктурних проекти в селах: «Встановлення енергозберігаючого вуличного освітлення в с. Степашки Гайсинського району», «Реконструкція системи опалення в будинку культури с. Заозерне Тульчинського району», «Заміна вікон і дверних блоків у будівлі ФАП с. Михайлівка Тульчинського району», «Співфінансування проекту "Тепло і затишок дітям Нової української школи" в с. Білоусівка тульчинського району». Загальний бюджет 4-х проектів складає 658 тисяч гривень.

   Втілено в життя 2 проекти з підтримки громадських ініціатив: «Клуб» та «Світло 54, 56». Вже укладено договори на реалізацію ще 5-ти проектів з підтримки громадських ініціатив, їх впровадження відбуватиметься вже на початку 2019 року.

   Реалізовано проекти закладів охорони здоров’я, що підтримані ТОВ «ДТЕК» та спрямовані на придбання монітора пацієнта та вікон у Тростянецька ЦРЛ, придбання інвентаря у Вінницьку обласну лікарню.

  Підготовлено та подано на участь у 15-му Обласному конкурсі територіальних громад Вінницької області три проектних заявки, 2 з яких отримали перемогу в конкурсі та фінансування, розроблено та подано на участь у Конкурсі для пілотних міст проекту «Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні» заявку «Надання послуг для МСП відповідно до актуальних потреб», підготовлену відповідно до Плану підвищення ефективності розвитку малого та середнього підприємництва. Партнерами, що надали співфінансування для реалізації проектів-переможців, виступили ТОВ "ДТЕК" та ВП "Птахофабрика "Вінницький бройлер".

  В рамках впровадження «Стратегії розвитку міста Ладижина до 2025 року» триває реалізація проекту «Інформаційні об'єкти міського середовища як інструмент покращення іміджу міста», який реалізується за підтримки Федерації канадських муніципалітетів (ФКМ), що впроваджує Проект «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС). В ході реалізації проекту проведено установче засідання за участі команди проекту, 3 фокус-групових дослідження, опитування 1200 мешканців та гостей міста, онлайн-опитування, презентація результатів вивчення громадської думки, виготовлено друковану продукцію та розроблено електронні макети для майбутніх сітілайтів. Наразі триває робота над виготовленням промоційного ролика про місто.

  В рамках реалізації «Програми розвитку малого та середнього підприємництва в місті Ладижині на 2017-2021 роки» впродовж 2018 року надано 73 безкоштовних консультації суб’єктам малого та середнього підприємництва з питань укладення господарських та трудових договорів, вибору оптимальної системи оподаткування, вибору виду економічної діяльності тощо, 3 консультації з питань бізнес-планування, 2-м підприємцям надано поворотну фінансову допомогу з фонду мікрокредитування підприємництва на загальну суму 100 тис. грн.

  Сподіваємося, що прийдешній 2019 рік буде соціально активним та принесе втілення багатьох цікавих, креативних та корисних ідей.