«Об’єднати зусилля жителів для вирішення загальних проблем, сприяти покращенню безпеки життєдіяльності, підвищити комфорт проживання мешканців будинку шляхом заміни та проведення ремонту прибудинкового та внутрішньопід’їздного освітлення з використанням енергозберігаючого обладнання – такою є мета реалізованого нами проекту», - розповідає депутат Ладижинської міської ради, керівник Департаменту з сервісів ДТЕК Ладижинська ТЕС Віктор Піча, який допоміг учасникам ініціативної групи реалізувати проект «Модернізація освітлення прибудинкової території та внутрішньопід'їздного освітлення», керівник проекту – Наталія Олексюк.

  «Для значного зниження витрат електричної енергії ми запропонували виконати заміну світильників у під’їздах на світлодіодні з датчиками руху, а світильники над входом до під’їздів замінити на світлодіодні з фотодатчиками, що вмикатимуться в темну пору доби», - розповідає учасник ініціативної групи "Економсвітло - мрія кожного",  майстер ЦТОіПУ ДТЕК Ладижинська ТЕС Владислав Бондарчук.

  Ініціативна група вирішила продовжити проект, адже коштів (37,5 тисяч гривень), отриманих переможцями конкурсу міні-грантів «Громада своїми руками», вистачило на заміну освітлення лише в 6 під’їздах. Так з’явилась депутатська ініціатива під назвою «Реконструкція внутрішньопід'їздного освітлення буд. 25», керівник проекту – Валерій Мекекечко. Потрібна сума (39 тисяч гривень) для заміни освітлення ще у 6 під’їздах була виділена ТОВ «ДТЕК» в рамках реалізації проектів соціально-економічного розвитку територій діяльності компанії у Вінницькій області.

  Результатом реалізованих проектів є встановлення 74 енергозберігаючих світильники. За словами учасників проекту, економія на кожному світильнику складе до 20 кВт⋅год на рік, що за нинішніми цінами становить близько 9 тисяч гривень на рік з будинку. Значно знижуються витрати на обслуговування обладнання, його ремонт та утилізацію, в свою чергу, це приведе до зниження витрат, що входять до складу квартирної плати.