Бізнес-інкубатор – організація, яка надає на певних умовах і на певний час спеціально обладнані приміщення та інше майно суб’єктам малого та середнього підприємництва, що розпочинають свою діяльність, з метою сприяння у набутті ними фінансової самостійності. Інкубатори опікують молоді фірми, допомагаючи їм виживати і рости під час стартового/початкового періоду, коли вони найбільш уразливі. Бізнес-інкубатор
Мета бізнес-інкубатору:
- створити сприятливе середовище для нових підприємств;
- готувати і випускати успішні підприємства, що є фінансово життєздатними й автономними, коли вони залишають інкубатори (зазвичай це відбувається через 2 чи 3 роки).
Функція бізнес-інкубатор:
- надання приміщення для офісів/майстерень на умовах оренди, часто за цінами нижчими від ринкових і з гнучкими умовами одержання додаткового місця за вимогою;
- адміністративні і технічні послуги (телефон, копіювання, приміщення для конференцій/зустрічей, секретаріат і т. д.);
- консультування/бізнес-планування для починаючих і потенційних підприємців. Також можливий широкий набір інших (консалтингових) послуг, передача технологій, пропозиції по проведенню семінарів і тренінгів і т. д.;
- відкриття молодим фірмам доступу до фінансування;
Хто може бути клієнтом бізнес-інкубатору:
- молоді люди, які розглядають можливість відкриття власної справи;
- молоді люди (або групи молодих людей), які хочуть відкрити власну справу та мають бізнес-ідею;
- компанії-початківці, що створені та існують не більше 11 місяців та прагнуть вдосконалити бізнес-процеси;
Принципи роботи бізнес-інкубатору:
- Участь кожного;
- Навчання і розвиток;
- Інтеграція;
- Партнерство;
- Відповідальність.
Очікувальні результати роботи бізнес-інкубатору:
1. Компанії, поміщені в інкубатор, створюють робочі місця, сприяють пожвавленню й активізації діяльності в регіоні, комерціалізують важливі технології, а також поліпшують стан місцевої і національної економіки.
2. Інкубатори також забезпечують розвиток людських ресурсів - борються з головними проблемами слабких систем менеджменту шляхом передачі знань і досвіду, створення і впровадження підприємницької культури в організаціях.
3. Інкубатори оцінюють ефективність роботи як усього підприємства, так і його системи керування, і забезпечують успіх своїх організацій-клієнтів.
4. Діяльність інкубаторів сприяє розвитку ключових факторів людських ресурсів - знань і доходу.
ВАЖЛИВО: Бізнес-інкубатор завжди має власну частку в компаніях, що пройшли інкубаційний процес. Коли через кілька років підприємство набирає обертів, воно починає приносити прибуток. Прибуток буде використовуватись для фінансування діяльності громадського руху в районі, що організував цей бізнес-інкубатор. Розвиток ефективних бізнес-інкубаторів стане одним з флагманських проектів Плану розвитку Ладижина.
З практикою діяльності бізнес-інкубаторів можна ознайомитись завантаживши документ - .