У 2017 році в рамках проекту відбудеться два конкурси: Конкурс заявок на отримання міні-грантів (до 50 тисяч гривень) та Конкурс ідей на отримання великого гранту для пілотних територій (до 200 тисяч гривень). Обидва конкурси спрямовані на реалізацію великих і маленьких ідей, які покликані поліпшити населені пункти, в яких живуть учасники конкурсу.

  Проект «Громада своїми руками» створений для ініціативних і небайдужих людей, які давно мріють про позитивні зміни на своїх територіях і хочуть втілити їх в життя. Для того, щоб в конкурсі могли брати участь не тільки жителі міст, а й будь-яких інших населених пунктів України, прийнято рішення дати проекту нову назву. Тому в 2017 році «Місто своїми руками» перейменовано в «Громаду своїми руками».

  Цього року розмір максимальної суми міні-гранту збільшений до 50 тисяч гривень. Учасники конкурсу можуть на цю суму, наприклад, привести в порядок своє подвір’я або найближчий парк, обладнати поруч з будинком дитячий чи спортивний майданчики, створити умови для зайнятості і самовираження своїх дітей, підтримати освіту або культуру, допомогти дітям-сиротам, людям похилого віку та особом з інвалідністю. Заявки на участь в конкурсі міні-грантів приймаються до 26 травня 2017 року року через сайт соціального партнерства ДТЕК http://spp-dtek.com.ua. Заявки на міні-гранти оцінюватиме Конкурсна комісія. Далі переможці займаються втіленням своїх проектів в життя.

  Також мешканці пілотних територій зможуть взяти участь в конкурсі ідей на реалізацію великого проекту на суму до 200 тисяч гривень. Тобто кожен бажаючий зможе подати ідею на реалізацію масштабного проекту, який, на його погляд, вимагає поліпшення або створення з нуля. Це може бути міський парк розваг, місце дозвілля і відпочинку, і так далі. Подача ідей буде здійснюватися в довільній формі безпосередньо на адресу Агентств місцевого розвитку на територіях, а також через сайт соціального партнерства ДТЕК http://spp-dtek.com.ua через заповнення форми. Термін прийому ідей від жителів на великий проект - до 15 травня 2017 року.

  В рамках проекту на пілотних територіях-учасниках відбудуться проведення міських заходів період з 15 травня по 15 червня 2017 року. У цей час будуть оголошені переможці конкурсу ідей. Після чого на пілотних територіях будуть сформовані Робочі групи за участю запрошених архітекторів для опрацювання та подальшого втілення ідей в життя. Крім того, буде створена Національна Конкурсна комісія, котра визначить 5 кращих проектів серед всіх територій-учасників і визначить їх рейтинг. Це дасть можливість ініціативним групам кращих 5 проектів додатково отримати гранти від 20 тисяч гривень до 100 тисяч гривень для можливості реалізації додаткової діяльності в рамках своїх міні-проектів.

  Агенція місцевого економічного розвитку м. Ладижин, яка адмініструє проект, запрошує небайдужих мешканців Ладижина, що мають суспільно корисні ідеї, взяти участь у конкурсі «Громада своїми руками» та приєднатися до поліпшення умов проживання у нашому місті.

  Консультації  щодо подання заявок на участь в Конкурсі надаються за телефоном: 6-12-94 та в офісі АМЕР за адресою: м. Ладижин, вул. Проциишина, 10 Г, 2 поверх – щоденно у робочі дні з 9.00 години до 17.00 години без перерви.  

 

Щоб ознайомитись із проектом, завантажте наступні документи:

 

Положення конкурсу - pdf-icon-hi,

Форма для подання на конкурс - doc .

 

  18 березня в м. Ладижин Вінницької області відбулася презентація результатів проекту «Розробка та впровадження моделі поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ) у м. Ладижин». Даний проект реалізовувався Спільнотою Соціально Відповідальний Бізнес в рамках Програми Соціального Партнерства м. Ладижина з компанією ДТЕК. Партнерами проекту виступили Вінницький Національний Технічний Університет та Агенція Місцевого Економічного Розвитку м. Ладижина.

Завданням проекту була комплексна оцінка існуючої ситуації у поводженні з ТПВ у місті, визначення можливих сценаріїв покращення цієї ситуації та вибір такої моделі поводження з ТПВ, що має найбільшу екологічну та економічну доцільність у Ладижині. У презентації результатів взяли участь керівники комунальних підприємств міста, представники підприємств, що займаються переробкою відходів та заступник мера Ладижина з питань ЖКГ п. Олександр Олійник. Результати дослідження презентували експерти кафедри екологічної безпеки інституту екології ВНТУ Віталій Іщенко та Василь Петрук.

  Як зазначив Володимир Воробей, керуючий партнер Спільноти СВБ: «Система поводження з твердими побутовими відходами у м. Ладижин є традиційною для України – збирання відходів у контейнери із подальшим їх вивезенням і захороненням на міському полігоні. Перед командою проекту стояло завдання представити вгромаді міста успішні альтернативні можливості поводження із твердими побутовими відходами».

  Найбільш екологічно та економічно доцільною моделлю поводження з ТПВ у Ладижині було визнано запровадження побутового сортування органічних та неорганічних відходів. Така модель дозволила б компостувати органічні відходи та прораховувати бізнес-моделі для їх збуту, а також підвищила б доцільність встановлення лінії для сортування неорганічних відходів, з подальшою їх переробкою на спеціалізованих підприємствах. Найбільшою перешкодою для впровадження цього сценарію було визнану низьку готовність населення до сортування відходів та недостатню матеріально-технічну базу для його впровадження.

  У зв’язку з цим дане дослідження було вирішено покласти в основу комплексної міської програми по ТПВ, яка б передбачала поступове вирішення цих питань та кінцеве впровадження запропонованої моделі. В довгостроковій перспективі це рішення сприятиме вирішенню екологічних проблем пов’язаних із ТПВ, а також стимулюватиме створення нових робочих місць у сфері переробки та утилізації відходів.

  Узагальнені матеріали дослідження можна переглянути тут - pdf-icon-hi.

   Для довідки:

  Спільнота СВБ (www.svb.org.ua) - соціальне підприємство, засноване для популяризації та розвитку тематики соціальної відповідальності бізнесу в Україні. Спільнота сприяє доступу до фахової інформації з СВБ, впроваджує СВБ програми та проекти, допомагає компаніям у реалізації СВБ стратегій та є активним учасником національного та міжнародного фахового середовища. ППВ Мережі Знань (www.ppv.net.ua) адмініструє Спільноту СВБ.