ДТЕК продовжує реалізацію проекту "Громада своїми руками" на територіях діяльності компанії.

   У 2019 році ключовими напрямами конкурсу залишаються - "Енергоефективність в ЖКГ" та напрям - "Екологія". У зв'язку з цим ми залишаємо додаткові переваги для ініціативних груп, які подаватимуть заявки на міні-гранти в цих напрямах, а саме:

- заявка від ОСББ/Асоціацій ОСББ/багатоквартирних будинків з енергоефективності отримає +15 балів до рейтингу оцінок Конкурсної комісії

- заявка від ініціативної групи з тематики екології отримає +5 балів до рейтингу оцінок Конкурсної комісії.

   NEW!!! Цьогоріч вводиться новий підхід до подання заявок на міні-грант у рамках затверджених напрямків конкурсу - SmartCity (Розумне місто). Ті заявки, в яких будуть застосовані принципи SmartCity, отримують + 10 балів до рейтингу оцінок Конкурсної комісії. Принцип Smart City передбачає:

-          у напрямку «Підтримка громадських ініціатив в соціальній сфері» - впровадження додатків/ онлайн-платформ для можливості спілкування людей з незахищених верств населення за своїми інтересами та підтримки один одного, а також ресурсів для збору нагальних потреб цих категорій людей та можливості їх вирішення; забезпечення Інтернетом тощо;

-          у напрямку «Підтримка громадських ініціатив у сфері енергоефективності в житлово-комунальному господарстві» - впровадження проектів з встановлення датчиків на світлодіодні світильники, які дозволять економити електроспоживання в залежності від наявності/відсутності людей на вулицях, машин на дорогах; встановлення світлодіодних світильників у під’їздах будинків; впровадження систем автоматизованого розподілу енергії; створення додатків для відстеження витрат електроенергії в режимі реального часу (з використанням розумних лічильників) тощо;

-          у напрямку «Підтримка громадських ініціатив у сфері пропаганди здорового способу життя та популяризації занять спортом» - визначення заходів та способів з оздоровлення населення на основі проведеного аналізу зібраних даних (методи опитування із застосуванням цифрових технологій, створення баз даних; впровадження цифрових рішень щодо системи велопрокату у місті);

-          у напрямку «Підтримка та розвиток освітніх, культурних і творчих ініціатив» - впровадження цифровізації учбових та творчих процесів, застосування «інтерактивних дошок» в учбових процесах, електронні онлайн-щоденники учнів, створення інноваційних HUBів у містах, онлайн-центр профорієнтації тощо);

-          у напрямку «Підтримка ініціатив у сфері благоустрою міста» - впровадження заходів щодо підвищення безпеки та комфорту проживання мешканців у місті через покращення благоустрою території та встановлення камер відео-спостереження, запис 24/7, онлайн трансляція на районний/місцевий відділ МВС, обмін інформацією між регіонами; впровадження систем раннього оповіщення щодо стихійних лих, системи управління діями у надзвичайних ситуаціях та диспетчерської оптимізації тощо);

-          у напрямку «Підтримка ініціатив у сфері екології» - впровадження інструментів екологічного моніторингу в місті; впровадження цифрових рішень для організації роботи з відходами, проведення моніторингу відходів, оптимізації збору побутових відходів тощо);

-          у напрямку «Підтримка ініціатив в розвитку співпраці між містами та сільськими територіями» - впровадження цифрових додатків для соціальної взаємодії мешканці міст та сіл тощо.

   Додатково вводиться новий напрям конкурсу – «Підтримка громадських ініціатив в розвитку співпраці між містами та сільськими територіями». У рамках цього напряму жителі можуть подавати проектні заявки, спрямовані на розвиток співпраці між містами і селами в:

- освіті (наприклад, проведення освітніх конкурсів, організація обміну досвідом між учнями);

- проектах з енергоефективності (наприклад, впровадження єдиних стандартів на рівні міст і сіл з енергоефективного освітлення будинків/вулиць і так далі);

- організації культурного обміну (свято села, міські свята, тури вихідного дня);

- популяризації зайняття спортом (організація спільних спортивних змагань, акцій по веденню ЗОЖ) і так далі.

    Цей перелік може бути розширений та доповнений пропозиціями від жителів.

    Заявки з цього напряму матимуть додаткові переваги - +10 балів до рейтингу оцінок Конкурсної комісії.

    Подання заявок на участь в конкурсі міні-грантів проекту здійснюватиметься лише через сайт соціального партнерства ДТЭК http://spp-dtek.com.ua та триватиме з 15 березня до 01 травня 2019 року.

    Розмір максимальної суми міні-гранту збільшений та складає 80 тис грн.

   У рамках реалізації проекту відбудеться онлайн-голосування за міні-проекти через сайт соціального партнерства http://spp-dtek.com.ua , де жителі зможуть вибрати кращі проекти, 10 з яких в кожному місті/селі зможуть отримати + 5 балів до рейтингу оцінок Конкурсної комісії.

   У 2019 році ДТЕК продовжує співпрацю з Глобальним договором ООН. Тому етап засідання Національного журі буде організований на майданчику ГД ООН, де Національна Конкурсна комісія визначить 5 кращих проектів серед усіх територій-учасниць та визначить їх рейтинг. Це дасть можливість ініціативним групам кращих 5 проектів додатково отримати гранти від 50 тис. грн. до 130 тис грн. для можливості розширення діяльності в рамках своїх міні-проектів.

   У рамках проекту відбудеться конкурс міні-грантів, а також на 15 територіях завдяки жителям будуть відібрані в реалізацію великі проекти (за допомогою онлайн-голосування жителі зможуть вибрати серед 3-х ідей одну кращу для реалізації масштабного проекту на території). Залишається принцип минулого року. Цьогоріч сума великого гранту складає від 200 до 700 тис. грн. В 2019 році адміністраторами проекту на 57-и територіях виступають Агенції місцевого економічного розвитку, які були створені за підтримки ДТЕК. Території конкурсу у Вінницькій області: м. Ладижин, Тульчинський район (с. Заозерне, с. Михайлівка), Гайсинський район (с. Степашки). Місто Ладижин також входить до 15-и територій для участі жителів у виборі кращого проекту для реалізації великого гранту.

   Консультації щодо написання проектних заявок для участі в конкурсі надаються щоденно (крім суботи та неділі) з 09.00 години до 17.00 години, без перерви в офісі АМЕР за адресою: м. Ладижин, вул. Процишина, 10 Г, Агенція місцевого економічного розвитку, а також на офіційній сторінці конкурсу м. Ладижин https://www.facebook.com/GSRLAD. Довідки за телефоном: 6-12-94.

 Щоб ознайомитись із проектом, завантажте наступні документи:

 

Положення про Оргкомітет - pdf-icon-hi,

 

Положення Конкурсу - pdf-icon-hi,

Форма для подання на Конкурс - doc .

 

  18 березня в м. Ладижин Вінницької області відбулася презентація результатів проекту «Розробка та впровадження моделі поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ) у м. Ладижин». Даний проект реалізовувався Спільнотою Соціально Відповідальний Бізнес в рамках Програми Соціального Партнерства м. Ладижина з компанією ДТЕК. Партнерами проекту виступили Вінницький Національний Технічний Університет та Агенція Місцевого Економічного Розвитку м. Ладижина.

Завданням проекту була комплексна оцінка існуючої ситуації у поводженні з ТПВ у місті, визначення можливих сценаріїв покращення цієї ситуації та вибір такої моделі поводження з ТПВ, що має найбільшу екологічну та економічну доцільність у Ладижині. У презентації результатів взяли участь керівники комунальних підприємств міста, представники підприємств, що займаються переробкою відходів та заступник мера Ладижина з питань ЖКГ п. Олександр Олійник. Результати дослідження презентували експерти кафедри екологічної безпеки інституту екології ВНТУ Віталій Іщенко та Василь Петрук.

  Як зазначив Володимир Воробей, керуючий партнер Спільноти СВБ: «Система поводження з твердими побутовими відходами у м. Ладижин є традиційною для України – збирання відходів у контейнери із подальшим їх вивезенням і захороненням на міському полігоні. Перед командою проекту стояло завдання представити вгромаді міста успішні альтернативні можливості поводження із твердими побутовими відходами».

  Найбільш екологічно та економічно доцільною моделлю поводження з ТПВ у Ладижині було визнано запровадження побутового сортування органічних та неорганічних відходів. Така модель дозволила б компостувати органічні відходи та прораховувати бізнес-моделі для їх збуту, а також підвищила б доцільність встановлення лінії для сортування неорганічних відходів, з подальшою їх переробкою на спеціалізованих підприємствах. Найбільшою перешкодою для впровадження цього сценарію було визнану низьку готовність населення до сортування відходів та недостатню матеріально-технічну базу для його впровадження.

  У зв’язку з цим дане дослідження було вирішено покласти в основу комплексної міської програми по ТПВ, яка б передбачала поступове вирішення цих питань та кінцеве впровадження запропонованої моделі. В довгостроковій перспективі це рішення сприятиме вирішенню екологічних проблем пов’язаних із ТПВ, а також стимулюватиме створення нових робочих місць у сфері переробки та утилізації відходів.

  Узагальнені матеріали дослідження можна переглянути тут - pdf-icon-hi.

   Для довідки:

  Спільнота СВБ (www.svb.org.ua) - соціальне підприємство, засноване для популяризації та розвитку тематики соціальної відповідальності бізнесу в Україні. Спільнота сприяє доступу до фахової інформації з СВБ, впроваджує СВБ програми та проекти, допомагає компаніям у реалізації СВБ стратегій та є активним учасником національного та міжнародного фахового середовища. ППВ Мережі Знань (www.ppv.net.ua) адмініструє Спільноту СВБ.