Енергоефективні школиЕнергоефективні школиДТЕК і Київміськадміністрація офіційно запустили проект з енергоефективності для дітей та їхніх батьків – «Енергоефективні школи», який став частиною програми «Енергоефективність у комунальному секторі». З лютого в столичних школах розпочнеться викладання факультативного курсу «Основи теплопостачання та теплозбереження». У методичну підтримку проекту ДТЕК інвестував понад 1 млн грн.

ДТЕК і Київміськадміністрація запустили проект «Енергоефективні школи». Мета проекту – виховати свідомого і відповідального майбутнього споживача теплової та електричної енергії. У межах проекту учні 6-8 класів навчатимуться енергозбереження не тільки в теорії, але і на практиці, відвідуючи теплопостачальні підприємства і проводячи власні практичні дослідження. ДТЕК інвестував у методичну підтримку проекту більше 1 млн грн. 

Першими учасниками проекту «Енергоефективні школи» стали 11 столичних шкіл і гімназій. Після завершення пілотної версії в Києві досвід проекту буде поширено на інші міста присутності ДТЕК, першим із яких, як заплановано, стане Дніпропетровськ.

– Для нас важливим є залучати дітей до теми енергоефективності. Авторами проектів з термомодернізації шкіл будуть самі учні, і ми раді, що вони вже зараз творчо підходять до питання. ДТЕК обере п'ять найкращих проектів і профінансує їхнє втілення. Наш досвід показує, що завдяки термомодернізації споживання тепла може знизитися більш ніж удвічі, а температура в приміщеннях – підвищитися на декілька градусів. При цьому багато в чому рівень енергоефективності залежить від поведінки споживачів. Тому інвестуючи в модернізацію теплових мереж сотні мільйонів гривень щорічно, впроваджуючи пілотні проекти з термомодернізації дитячих навчальних закладів, ми також дбаємо про те, щоб споживачі вживали заходів із енергозбереження в своїх домівках», – підкреслив директор із зовнішніх зв'язків ДТЕК Олександр Толкач.

Перший заступник голови КМДА Олександр Мазурчак зазначив на урочистому відкритті, що тільки для бюджетних підприємств місто Київ цьогоріч витратить 1 млрд грн на оплату енергоресурсів. 

– Це величезні суми, які можна було використовувати для інших цілей, в тому числі для закупівлі парт і обладнання шкіл. Тому для нас важливим є проект із ДТЕК, завдяки якому ми не тільки зможемо здійснити термомодернізацію декількох шкіл, а й навчити дітей економити енергію. Якщо кожна сім'я буде дбайливо ставитися до електрики, води і тепла, це дозволить заощадити мільярди гривень у межах країни, – вважає Олександр Мазурчак.

Програма з енергоефективності шкіл була запущена Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) раніше в 24 школах по всій країні, і, за словами керівника проекту Біла Такера, USAID рада передати естафету приватній компанії.

– За допомогою такого роду співпраці держави, приватного бізнесу та громадських організацій можна досягти високих результатів, – упевнений Біл Такер.

Проект позитивно оцінюють і батьки учнів. Наприклад, Ірина Головатенко, мама учнів 5 і 1 класів гімназії №178, вважає, що ініціатива ДТЕК змусить батьків приділяти темі енергоефективності більше уваги і ростити відповідальних громадян своєї країни.

– Учителі будуть пояснювати дітям доступною мовою, як економити світло й тепло. Учні будуть створювати мультфільми на цю тему, малювати картини, складати вірші – загалом, активно транслюватимуть тему енергоефективності за допомогою творчості. Я дуже рада, що питанню енергоефективності в школі приділяється велика увага. 

Проект «Енергоефективні школи» став частиною програми ДТЕК «Енергоефективність у комунальному секторі», спрямованої на скорочення споживання теплової та електроенергії навчальними закладами.