Сьогодні, 3 липня у Вінниці відбувся семінар-нарада «Про особливості проведення 15-го обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад».

  Відкрив захід голова обласної ради та голова Конкурсної ради Анатолій Олійник та проінформував присутніх про те, що у 2018 році до участі в конкурсі було подано 735 проектів, з них 355 визнано переможцями.

  Перший заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Гижко пригадав учасниками заходу про започаткування конкурсу та розповів, що 7 вересня відбудеться інвестиційний форум, під час якого проводитиметься секція «Розвиток інфраструктури громад» за участю організацій, що надають міжнародну технічну допомогу, де представники громад зможуть презентувати свої проекти.

  Керівник Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування, що є Адміністратором конкурсу, Віктор Вікалюк зазначив, що  з часу заснування обласного конкурсу його бюджет збільшився з 300 тис. грн. до 30 млн. грн., а проекти стали якіснішими.

  Заступник директора Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Інесса Ратушняк детально зупинилась на нововведеннях у конкурсі, що відбулись у 2018 році. Одним із нововведень є пріоритетність проектів з енергозбереження. Учасники семінару мали можливість ознайомитись з досвідом кращих практик регіонального розвитку у Вінницькій області.

  Директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Микола Ткачук розповів про особливості проектів екологічного напряму.

 Заступник начальника управління, начальник відділу супроводження субвенцій Департаменту фінансів  облдержадміністрації Олег Бабій розповів про порядок фінансування проектів.

  Експерт-координатор конкурсу проектів розвитку територіальних громад Віктор Іщук проінформував присутніх про звітність учасників щодо впровадження проектів та відповів на запитання учасників заходу.

  За результатами участі в 15-му обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад в Ладижині будуть реалізовані 2 проекти, розроблені Ладижинською міською радою спільно з АМЕР м. Ладижин, що отримали перемогу в конкурсі.Проект «Розробка Плану дії сталого енергетичного розвитку та клімату до 2030 року м.Ладижин в рамках участі у Європейській ініціативі «Угода Мерів» реалізовуватиметься за співфінансування ТОВ «ДТЕК», загальний бюджет проекту складає 226 тисяч гривень. Проект «Облаштування дитячого спортивного майданчика в с. Лукашівка» реалізовуватиметься за співфінансування ВП «Птахофабрика «Вінницький бройлер» ПАТ «МХП», загальний бюджет проекту складає 140 тисяч гривень.