З радістю повідомляємо, що ДТЕК продовжує реалізацію проекту "Громада своїми руками" на територіях діяльності компанії.

  У 2019 році ключовими напрямами конкурсу залишаються напрями "Енергоефективність в ЖКГ" та  "Екологія". У зв'язку з цим матимуть додаткові переваги ініціативні групи, які подаватимуть заявки на міні-гранти в цих напрямах, а саме:

- заявка від ОСББ/Асоціацій ОСББ/багатоквартирних будинків з енергоефективності отримає +15 балів до рейтингу оцінок Конкурсної комісії;

- заявка від ініціативної групи з тематики екології отримає +5 балів до рейтингу оцінок Конкурсної комісії.

NEW!!! Цьогоріч вводиться новий підхід до подання заявок на міні-грант у рамках затверджених напрямків конкурсу - SmartCity (Розумне місто). Ті заявки, в яких будуть застосовані принципи SmartCity, отримують + 10 балів до рейтингу оцінок Конкурсної комісії. Принцип Smart City передбачає:

-          у напрямку «Підтримка громадських ініціатив в соціальній сфері» - впровадження додатків/ онлайн-платформ для можливості спілкування людей з незахищених верств населення за своїми інтересами та підтримки один одного, а також ресурсів для збору нагальних потреб цих категорій людей та можливості їх вирішення, забезпечення Інтернетом тощо;

-          у напрямку «Підтримка громадських ініціатив у сфері енергоефективності в житлово-комунальному господарстві» - впровадження проектів зі встановлення датчиків на світлодіодні світильники, які дозволять економити електроспоживання в залежності від наявності/відсутності людей на вулицях, машин на дорогах; встановлення світлодіодних світильників у під’їздах будинків; впровадження систем автоматизованого розподілу енергії; створення додатків для відстеження витрат електроенергії в режимі реального часу (з використанням розумних лічильників) тощо;

-          у напрямку «Підтримка громадських ініціатив у сфері пропаганди здорового способу життя та популяризації занять спортом» - визначення заходів та способів з оздоровлення населення на основі проведеного аналізу зібраних даних (методи опитування із застосуванням цифрових технологій, створення баз даних; впровадження цифрових рішень щодо системи велопрокату у місті);

-          у напрямку «Підтримка та розвиток освітніх, культурних і творчих ініціатив» - впровадження цифровізації навчальних та творчих процесів, застосування «інтерактивних дошок» в навчальних процесах, електронні онлайн-щоденники учнів, створення інноваційних HUBів у містах, онлайн-центр профорієнтації тощо);

-          у напрямку «Підтримка ініціатив у сфері благоустрою міста» - впровадження заходів щодо підвищення безпеки та комфорту проживання мешканців у місті через покращення благоустрою території та встановлення камер відео-спостереження, запис 24/7, онлайн трансляція на районний/місцевий відділ МВС, обмін інформацією між регіонами; впровадження систем раннього оповіщення щодо стихійних лих, системи управління діями у надзвичайних ситуаціях та диспетчерської оптимізації тощо);

-          у напрямку «Підтримка ініціатив у сфері екології» - впровадження інструментів екологічного моніторингу в місті; впровадження цифрових рішень для організації роботи з відходами, проведення моніторингу відходів, оптимізації збору побутових відходів тощо);

-          у напрямку «Підтримка ініціатив в розвитку співпраці між містами та сільськими територіями» - впровадження цифрових додатків для соціальної взаємодії мешканці міст та сіл тощо.

  Додатково вводиться новий напрям конкурсу – «Підтримка громадських ініціатив в розвитку співпраці між містами та сільськими територіями». У рамках цього напряму жителі можуть подавати проектні заявки, спрямовані на розвиток співпраці між містами і селами в:

- освіті (наприклад, проведення освітніх конкурсів, організація обміну досвідом між учнями);

- проектах з енергоефективності (наприклад, впровадження єдиних стандартів на рівні міст і сіл з енергоефективного освітлення будинків/вулиць і так далі);

- організації культурного обміну (свято села, міські свята, тури вихідного дня);

- популяризації зайняття спортом (організація спільних спортивних змагань, акцій по веденню ЗОЖ) і так далі.

  Цей перелік може бути розширений та доповнений пропозиціями від жителів. Заявки з цього напряму матимуть додаткові переваги - +10 балів до рейтингу оцінок Конкурсної комісії.

  Подання заявок на участь в конкурсі міні-грантів проекту здійснюватиметься лише через сайт соціального партнерства ДТЕК http://spp-dtek.com.ua за посиланням http://spp-dtek.com.ua/uk/projects/city-with-your-own-hands/та триватиме з 15 березня до 01 травня 2019 року.

   Розмір максимальної суми міні-гранту збільшений та складає 80 тис грн.

  У рамках реалізації проекту відбудеться онлайн-голосування за міні-проекти через сайт соціального партнерства http://spp-dtek.com.ua , де жителі зможуть вибрати кращі проекти, 10 з яких в кожному місті/селі зможуть отримати + 5 балів до рейтингу оцінок Конкурсної комісії.

  У 2019 році ДТЕК продовжує співпрацю з Глобальним договором ООН. Тому етап засідання Національного журі буде організований на майданчику ГД ООН, де Національна Конкурсна комісія визначить 5 кращих проектів серед усіх територій-учасниць та визначить їх рейтинг. Це дасть можливість ініціативним групам кращих 5 проектів додатково отримати гранти від 50 тис. грн. до 130 тис грн. для можливості розширення діяльності в рамках своїх міні-проектів.

  Крім конкурсу міні-грантів, на 15 територіях завдяки жителям будуть відібрані в реалізацію великі проекти (за допомогою онлайн-голосування жителі зможуть вибрати серед 3-х ідей одну кращу для реалізації масштабного проекту на території). Тобто, залишається принцип голосування минулого року. Цьогоріч сума великого гранту складає від 200 до 700 тис. грн.

  В 2019 році адміністраторами конкурсу на 57-и територіях виступають Агенції місцевого економічного розвитку, які були створені за підтримки ДТЕК. Території конкурсу у Вінницькій області: м. Ладижин, Тульчинський район (с. Заозерне, с. Михайлівка), Гайсинський район (с. Степашки). Місто Ладижин також входить до 15-и територій для участі жителів у виборі кращого проекту для реалізації великого гранту.

  Консультації щодо написання проектних заявок для участі в конкурсі надаються щоденно (крім суботи та неділі) з 09.00 години до 17.00 години, без перерви в офісі АМЕР за адресою: м. Ладижин, вул. Процишина, 10 Г, Агенція місцевого економічного розвитку, а також на офіційній сторінці конкурсу м. Ладижин у соціальній мережі Фейсбук https://www.facebook.com/GSRLAD. Довідки за телефоном: 6-12-94.

   Таку назву має промоційний відеоролик, презентація якого відбулася під час засідання в рамках проекту «Інформаційні об’єкти міського середовища як інструмент покращення іміджу міста», який реалізує АМЕР м. Ладижин за підтримки Федерації канадських муніципалітетів (ФКМ), що впроваджує Проект «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС). У новому відео розповідається про різноманітність міста, його мета - залучення найширшої аудиторії, збільшення кількості гостей міста. До відеоролика увійшли сюжети про виробничі здобутки та новостворені робочі місця ТОВ «Вінницька птахофабрика», сонячну електростанцію «ДТЕК Ладижинської ТЕС», найбільший в Україні кований Тризуб заввишки 3 метри, живу новорічну ялинку, що понад 20 років приносить радість дітям та дорослим, про безкоштовні заняття з плавання в басейні для ладижинських школярів, про дендрологічний парк «Ладижинський гай» - місце, про яке ладижинці найбільше хочуть розповісти гостям міста (за результатами проведеного опитування), про арт-кав’ярню «Фредерік» - тут здебільшого проводять творчі вечори ладижинські митці. Відео супроводжують субтитри українською мовою, щоб ознайомитись зі змістом відеоролика мали можливість люди з вадами слуху, та англійською мовою, щоб ролик був доступний для розуміння іноземцями, зокрема, під час трансляції на міжнародних конференціях та інвестиційних форумах.

   Автор відеоролика – Неля Богатир, відома в Ладижині та поза його межами своїми творчими відеороботами.

   Учасники засідання поділилися своїми враженнями про нове відео та заначили, що відеоролик, що відзнятий в ході реалізації проекту, - перший «зимовий». В інтернет-мережі є відеоматеріали про Ладижин, проте всі вони зняті в літній період, коли мальовниче місто потопає в зелені. Проте лише «зимовий» відеоролик зберігає святкове відлуння новорічно-різдвяних свят, засніжений Ладижин має свою особливу атмосферу – місто ніби вкрите білою ковдрою, таким з висоти пташиного польоту містяни його ще не бачили. Аерозйомка відбулася, не дивлячись на обмежений температурний режим польоту квадрокоптера, адже при мінусовій температурі повітря ємність акумулятора стрімко зменшується, особливо на висоті понад 100 метрів.

   Переглянути новий відеоролик «Ладижин – наше рідне місто» можна за посиланням:  https://youtu.be/Pm3IacBT-Jo