Компанія Microsoft інвестує $250 млн протягом 5 років у реалізацію програми «Партнерство в навчанні» (Partnership in Learning) у 119 країнах. В Україні компанія продовжить навчати вчителів використанню сучасних технологій, розвивати онлайн-спільноту, розширювати програму «Школи-новатори», а також започатковує новий напрям «Вчитель-експерт». Microsoft

Програма стрімко розвивається в Україні, допомагаючи учителям та учням реалізувати свій потенціал за допомогою технологій. Починаючи із 2003 року в освітніх курсах програми «Партнерство в навчанні» взяли участь понад 800 тис. учителів та учнів, а освітня мережа об’єднала понад 14 тис. українських вчителів і стала потужною платформою для спілкування однодумців та обміну досвідом. У наступні 5 років Microsoft продовжить розвивати віртуальні спільноти інноваційних освітян. Планується, що вже у 2013 році кількість користувачів з України зросте до 20 тис.

Особливу увагу буде приділено навчанню учителів, яке наразі відбувається трьома способами: у формі онлайн-курсів у освітній мережі «Партнерство в навчанні», через вебінари для інноваційних освітян та на курсах із підвищення ІТ-грамотності на базі Інститутів післядипломної педагогічної освіти спільно з Інститутом інноваційних технологій та змісту освіти МОН. Ті слухачі курсів, які застосовують отримані знання на практиці та бажають стати наставниками для колег, зможуть взяти участь у програмі «Учитель-експерт» та приєднатися до міжнародної спільноти освітян під час проведення Глобального форуму інноваційної освіти восени 2013 року.

«Наше завдання – подолати той розрив, який існує між рівнем освіти та вимогами ринку праці. Саме тому «Майкрософт Україна» продовжує розвивати в Україні глобальну програму, яка допомагає готувати вчителів, а також молодь до викликів майбутнього. Вже сьогодні вчителі розробляють електронні підручники і презентації разом з учнями, створюють шкільні групи і співтовариства, впроваджують хмарні технології, зокрема, сервіс Office 365 для освіти, і користуються новими пристроями», – коментує Дмитро Шимків, генеральний директор «Майкрософт Україна».

За словами Ольги Свириденко, керівника програми «Партнерство в навчанні» компанії «Майкрософт Україна», лише цього року на конкурс «Вчитель-новатор» подано більше 2,5 тис. проектів. Серед найцікавіших – створення мультиплікаційних презентацій для вивчення різних предметів, конспекти лекцій у різних програмах, розробка веб-сайту свого села та багато інших.

Зі свого боку учителі цінують можливість отримувати нові навички та спілкуватися з колегами. Як зазначив Іван Стромило, вчитель інформатики Вінницької школи №35, користувач освітньої мережі «Партнерство в навчанні» в Україні, «зібрання однодумців позитивно вплине на освіту в Україні. Приємно бачити на форумі «Вчителів-новаторів» не тільки викладачів інформатики, математики, а і світової літератури, української мови. Можу запевнити – ви молодці, ви новатори, ваші уроки дійсно цікаві для дітей».
З 2013 року в межах програми «Партнерство в навчанні» стартує нова ініціатива «Учитель-експерт». В ході річного навчального курсу вчителі зможуть здобути нові знання та навички для ще більш ефективного використання технологій у навчанні та отримати сертифікат, який дасть право стати тренером для своїх колег.
«Майкрософт Україна» здійснює реалізацію програми «Партнерство в навчанні» за підтримки Міністерства освіти і науки України, з яким починаючи з 2003 року двічі підписано Меморандум про співпрацю, а в 2013 році планується підписання документу на наступні 5 років.

Проект «Партнерство в навчанні» входить до складу глобальної ініціативи Microsoft YouthSpark, покликаної у найближчі 3 роки допомогти близько 300 млн. молодих людей по всьому світу здобути більш якісну освіту і отримати навички, необхідні для працевлаштування та реалізації свого потенціалу. Під егідою YouthSpark об’єднано низку програм, таких як Microsoft IT Academy (освітня програма, яка надає студентам знання та навички, необхідні у подальшій кар’єрі); DreamSpark (програма, що надає студентам та освітянам інструменти Microsoft для дизайнерів та розробників); Imagine Cup (найбільше у світі технологічне змагання, яке заохочує студентів розробляти технічні рішення для вирішення соціальних проблем та розвивати бізнес-ідеї) та інші.

Джерело -  http://microsoftblog.com.ua.