Завдяки модернізації базових станцій мережі GSM у 2012 році, «Київстар» зменшив витрати електроенергії на 24% на майже 500 об’єктах. Ефект, досягнутий від заміни обладнання на всіх об’єктах мережі, можна порівняти з обсягом електроенергії, достатнім для забезпечення теплом 3 390 квартир протягом опалювального сезону. В модернізацію мережі компанія вже інвестувала 1,8 млрд грн, а загалом ця програма розрахована на 2012-2015 роки.Київстар

Аби забезпечувати найвищу якість зв’язку та підвищити енергоефективність, «Київстар» проводить модернізацію базових станцій і комутаційної мережі мобільного зв’язку. Заміна базових станцій на більш технологічні, із меншою енергоємністю, дозволяє заощаджувати в середньому до 24% споживаної електроенергії на кожному об’єкті. У середньому базова станція щомісяця споживає близько 1700 кВт/год. А після заміни базових станцій на нові, споживання електроенергії на кожному об’єкті знизилось до 1300 кВт/год. Ефект, досягнутий від заміни обладнання на всіх об’єктах мережі, можна буде порівняти з обсягом електроенергії, достатнім для забезпечення теплом 3 390 квартир (186 тис. м кв. житлової площі) протягом опалювального сезону.

У 2013 році «Київстар» продовжить роботи з модернізації мережі мобільного зв’язку. У планах компанії — встановлення на більшості базових станцій спеціального обладнання повітряного охолодження (free cooling), яке дозволить додатково заощаджувати ще понад 9% електроенергії на рік.

У 2012 році «Київстар» здійснив масштабні роботи із розширення і модернізації мережі мобільного зв’язку. Для цього майже 500 базових станцій було переведено на сучасну технологічну платформу Single Ran, яка підтримує різні стандарти зв’язку — від 2G до LTE. Крім того, нове обладнання є значно компактнішим, легшим, споживає значно менше електроенергії. Кількість радіопередавачів було збільшено на 10%, наразі їх вже 151 тисяча.

У 2012 році «Київстар» інвестував у розвиток мережі мобільного зв’язку понад 1,8 млрд грн. Загалом, заходи з модернізації та розширення мережі дозволили не тільки зменшити електроспоживання, але й збільшити швидкість передачі даних в середньому на 8%. Програма модернізації і розвитку мережі «Київстар» розрахована на період 2012-2015 роки.
«Київстар» застосовує енергозберігаючі технології на різних ділянках бізнесу для підвищення його енергоефективності. З 2000 року в мережі «Київстар» працюють «зелені» базові станції з економним енергоспоживанням. «Київстар» продовжує модернізацію мережі та, запроваджуючи кращі розробки, підтверджує якість своєї мережі, яка сьогодні оцінюється як одна з найбільш прогресивних у Європі.

Джерело інформації -  http://www.kyivstar.ua.