Перший волонтерський проект ДТЕК «Чисте місто» проводиться в межах всеукраїнської акції «Зробимо Україну чистою!» під егідою Глобального Договору ООН. ДТЕК став національним партнером акції. Для участі зареєструвалися більш ніж сім тисяч співробітників ДТЕК. До прибирання парків, скверів і зон відпочинку приєдналися також інші компанії Групи СКМ, що належить Рінату Ахметову.

 Співробітники підприємств ДТЕК вийдуть на акції з прибирання неорганічного сміття в 24 містах і селищах Донецької, Дніпропетровської, Луганської, Запорізької, Львівської, Івано-Франківської та Вінницької областей, а також у Києві. У місцях масового відпочинку міст і селищ волонтери ДТЕК зберуть екологічно несприятливе сміття (пластик, скло, гуму тощо), яке відправиться на сортувальні лінії для подальшої переробки. DTEKDTEK

 У столиці учасники акції будуть наводити чистоту на території однієї з улюблених зон відпочинку киян – водно-розважального комплексу «Гідропарк». У Донецьку основними місцями проведення суботника стануть міські ставки біля Парку культури і відпочинку імені О.С. Щербакова, Парку Енергетиків, Парку імені Горького, Ботанічний і та територія навколо Путилівського ставу. У Дніпропетровську волонтери очистять Тунельну балку і сосновий ліс житлового масиву Придніпровський. Крім того, в Криму працівники «ДТЕК Крименерго» відновлять згорілий ліс Ялтинського заповідника: приберуть згорілі гілки й висадять сіянці кримської сосни.

 Участь в акції «Зробимо Україну чистою!», крім семи тисяч співробітників ДТЕК, також візьмуть п'ять тисяч працівників інших активів Групи СКМ: керівної компанії «Систем Кепітал Менеджмент», «МЕТІНВЕСТ», «Гірничих машин» і ЕСТА ХОЛДИНГУ.

 «Будучи великою промисловою компанією, ДТЕК усвідомлює ступінь свого впливу на навколишнє середовище. Тому ми прагнемо звести до мінімуму негативний вплив на повітря, землю і воду – в 2012 році екологічні витрати ДТЕК склали 1,6 млрд грн, – підкреслив директор із зовнішніх зв'язків ДТЕК Олександр Толкач. – Але нам цього мало – ми намагаємося зробити кращим простір міст, у яких живемо. У ДТЕК працює близько 140 тисяч людей по всій Україні, й разом ми здатні на багато чого. Розуміючи це, ми зважилися на загальну масову акцію замість розрізнених суботників, які досі проводили наші підприємства. На етапі перемовин з організаторами ми не очікували, що наші співробітники так активно відгукнуться на наш заклик приєднатися до цієї акції. Я радий, що разом зі мною працюють небайдужі, свідомі та активні люди, які бажають змінити наше життя на краще. Я також хотів би запросити жителів міст приєднатися до нас – чим більше буде учасників цього руху, тим більше ми зможемо зробити».

 Акція «Чисте місто» стане пілотним проектом ДТЕК у сфері корпоративного волонтерства. Це передбачає добровільну участь співробітників компанії в суспільно важливих проектах за підтримки самої компанії. Одним із ключових напрямків соціальних інвестицій ДТЕК у 2013-2015 роках також стане підвищення активності громад, формування активної соціальної позиції мешканців міст.

Джерело -  http://dtek.com/.